Dobra vladavina 
CEP sižei
Da li nove okolnosti menjanju ustaljene navike?
Izbijanje pandemije COVID19 nije značajno izmenilo navike građana zemalja regiona Zapadnog Balkana kada je u pitanju upotreba elektronskih usluga, pokazali su rezultati istraživanja stavova građana.
Depolitizacija državne uprave u Srbiji
Ovaj siže politike bavi se nedostatkom pravog progresa u profesionalizaciji i depolitizaciji državno-službeničkog sistema u Srbiji.
Pregovori o pristupanju Srbije Evropskoj uniji i poglavlje 32
Srbija je započela pristupne pregovore sa EU o poglavlju 32 (Finansijska kontrola) 2015. godine, ali, nakon više od tri godine pregovora, teško je proceniti napredak, budući da javna komunikacija o ovom poglavlju gotovo i da ne postoji.
Netransparentnost vlasti u Srbiji
Ovaj siže se fokusira na dva međusobno povezana aspekta transparentnosti rada Vlade Srbije: na proces donošenja odluka na sednicama Vlade i na izveštavanje o njenim aktivnostima i rezultatima, uključujući i budžetsko izveštavanje. Siže služi kao podsetnik da nedovoljna transparentnost ograničava mogućnosti za javni nadzor, i stoga otvara vrata eroziji vladavine prava i drugih demokratskih standarda.
Otvorenost i inkluzivnost kreiranja javnih politika u Srbiji
Upravljanje sistemom javnih politika predstavlja jednu od ključnih reformskih oblasti u okviru reforme javne uprave (RJU) u Srbiji, zajedno sa sistemom pružanja javnih usluga. Sa druge strane, participativan i činjenično zasnovan proces kreiranja javnih politika ne samo da povećava transparentnost i odgovornost, već pozitivno utiče na ishode javnih politika, odnosno unapređenje kvaliteta javnih usluga.
Ljudski resursi na lokalu
Reforma javne uprave u Srbiji, koja je usvajanjem Strategije reforme javne uprave i Akcionog plana za njenu implementaciju ušla u novu fazu, između ostalog ima za cilj uspostavljanje usklađenog javno-službeničkog sistema zasnovanog na zaslugama i unapređenje upravljanja ljudskim resursima.
Kvalitetnom politikom zadržavanja kadrova do održive integracije Srbije u EU
Zašto politika zadržavanja kadrova?
Proširenje na Balkan i politika građanskog pritiska
Dragocena lekcija koju je Evropska unija (EU) naučila na osnovu proširenja ka istoku u periodu 2004–2013, a koju je ovog puta primenila na potencijalne članice sa Balkana, jeste da politiku uslovljavanja (ili tradicionalni briselski pristup „šargarepe i štapa”) treba da upotpuni politikom javnog pritiska.
Javna uprava kao servis građana u Srbiji
Javna uprava Srbije se suočava sa brojnim izazovima i poteškoćama, od kojih se neke ogledaju u nedostatku kapaciteta, a neke i u nespremnosti Vlade i uprave da se prilagode novim zahtevima.
Izazovi i uloga civilnog društva u procesu reforme javne uprave
Reforma javne uprave (RJU) definisana je kao jedan od strateških prioriteta Vlade Srbije. Važeća Strategija za reformu javne uprave je doneta u januaru 2014. godine i ima za cilj preobražaj javne uprave u skladu sa evropskim principima dobre uprave. Drugim rečima, javna uprava treba da se učini transparentnijom, odgovornijom i delotvornijom.